#3. Języki! Po co i dlaczego?

Ostatnio na blogach, czy na youtube popularna jest seria #BACKTOSCHOOL, moim zdaniem oklepany temat... Bo ile można patrzeć na ludzi którzy pokazują Ci swoje zeszyty, karteczki, długopisy i inne rzeczy związane z nauką czy pracą. Ale tak czy siak, zostaniemy dziś w tematach "szkolnych", ale jednak także życia codziennego.
Tak naprawdę po co uczymy się języków? Po co rodzice nam to mówią, że język jest bardzo ważny i tak dalej? Po co chodzisz na korepetycje? Odpowiedź jest jasna i prosta. Znajomość języka angielskiego jest teraz podstawą... Ostatnio byłem na zakupach, w zwykłem tesco, tak tesco, pani na kasie posługiwała się językiem angielskim (takie trochę miałem zdziwko, ale nevermind), no jeżeli nasz kraj ma, aż tak wykształconych KASJERÓW, no to zgaduję, że inne kraje muszą nam bardzo zazdrościć. Po prostu nie mieści mi się w głowie, że osoba która umie angielski, może pracować, jako tłumacz, może robić kursy itp.., a pracuje na kasie za 6 czy 7 zł na godzinę. U mnie w szkole są 3 języki: angielski, niemiecki, hiszpański. Ja uczę się języka angielskiego w grupie zaawansowanej i języka niemieckiego. Te przedmioty jakoś nigdy mi nie sprawiały i nie sprawiają problemu, a wręcz przeciwnie, lubię je. Angielskim posługuję się na co dzień, na twitterze, czy na instagramie lub omegle (ale csi, nie mówcie nikomu). Z niemieckim jest zdecydowanie gorzej, owszem, mam ocenę bardzo dobrą, ale jeżeli miałbym teraz z kimś porozmawiać w tym języku, byłoby krucho, a nawet bardzo. Gdyby miałbym wybór czy mógłbym się uczyć trzeciego języka, hm...Zdecydowanie tak, wybrałbym włoski lub francuski. Czemu? Gdy umiesz więcej języków, jesteś bardzo sprawny "językowo", wykorzystaj to. Duże firmy zdecydowanie patrzą na umiejętności językowe, ale to tylko jedna z niewielu korzyści posługiwania się językami, czyli mówiąc krótko czym umiesz, WIĘCEJ JĘZYKÓW = WIĘKSZA KASA.1.  Dostęp do czegoś nowego!
Znudziły Ci się polskie książki, czekanie na nowy film czy nową książkę? Po co czekać? Gdy umiesz różne języki, zapewne śledzisz co się dzieje na zachodzie, możesz zamówić książkę i ją przeczytać. A inni? Inni muszą czekać, aż ją przełożą na nasz język, a jednak trochę to trwa. Tak samo jest z filmami, zanim dodadzą napisy do szukanego filmu, też chwilę to zajmie, a Ty? Ty oglądniesz film i będziesz wszystko rozumiał.

2. Pewność siebie!
Jedziesz za granicę i boisz się, że się nie dogadasz? Jak nie umiesz choćby angielskiego, to się niestety nie porozumiesz. Ale jednak jeżeli umiesz coś angielskiego, może nawet niemieckiego lub jeszcze innego języka, spokojna głowa, ktoś na pewno Ci pomoże i zrozumie twoją "upośledzoną mowę"     
                                   

3. Otwierasz się na nowe znajomości!
Język = nowy kraj, nowi ludzie, nowe znajomości, jest to jedna z najważniejszych korzyści uczenia się języków, a zarazem bardzo radosna! :)


4. Możesz wszystko...
Nie musisz iść do tłumacza, żeby Ci coś przetłumaczył, możesz podróżować, nie martwiąc się o nic, a wręcz cieszysz się, że znowu użyjesz swoich umiejętności, możesz uczyć bliskich, a także zarabiać dodatkowo. Jednak wydaję mi się, że najważniejsze jest to, że masz tą satysfakcje, że umiesz coś czemu poświęciłeś trochę czasu, daje Ci tą radość i to, że możesz już wszystko i postawiasz sobie kolejny cel! You can do it! :)
                                                                      


                                                                                      Mam nadzieję, że pomogłem.


Share:

6 komentarze

 1. znajomość języków na pewno otwiera dużo drzwi i daje wiele możliwości

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem języki obce to jedyne przydatne przedmioty, których uczą w szkole :)
  via-martyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście na tych przedmiotach, zależy mi najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam to szczęście, że nauka języka angielskiego przychodzi mi z dużą łatwością. Niestety choć miałam na koniec roku 4 z niemieckiego to uważam że ta ocena jest śmieszna. Po wakacjach nie umiem spleść głupiego zdania i w życiu nie dogadam się w tym języku, jednak w liceum zamierzam wybrać 3 język. Jak wspomniałeś, otwiera to dużo drzwi kariery jak i możliwość lepszego spędzenia czasu za granicą, bo co tak nie niszczy wakacji jak zła rezerwacja, zgubiony bagaż czy inny incydent, a ty nie umiesz o tym powiedzieć.

  http://olej-nick.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z tobą :* Języki to teraz podstawa :* Mi niemiecki i angielski problemu nie sprawiają :) Miałam z obu 5 i myślę, że dałabym rady się z kimś dogadać :D

  http://gabrielle-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń